Słupsk,

wtorek, 29 września 2015

Czy Słupsk dzięki kolei na plażę może stać się nadmorskim kurortem?

Szanowny Pan Robert Biedroń
Prezydent- Elekt, Słupsk
Szanowny Panie,
Jakiś czas temu opisywaliśmy problem z przebudową Słupska do roli nadmorskiego kurortu, połączonego z najbliższą plażą systemem kolei miejskiej/ podmiejskiej. Problem z tym, że jak wynika z otrzymanych listów z odpowiedziami władz m. Ustka, odcinek torowiska do plaży może być zlikwidowany, mimo że same połaczenia mogłyby ruszyć już w sezonie 2015. Pociągi podmiejskie/ miejskie mogłyby kursowac na plażę co 30 minut.
Opis koncepcji:
---------------

URZĄD MIASTA USTKA

ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3

76–270 U s t k a

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaapelować o przedużenie kursów pociągów reginalnych ze Słupska do Ustki aż do nowopowstalej kładki/ mostu zwodzonego. Zwiększy to atrakcyjność Ustki, bowiem pociągi dotrą bliżej centrum miasta oraz w pobliże plaży. Stwarza to szansę na zwiększenie liczby poł. kolejowych nad morze.

Trakcja elektryczna musiałaby być przedłużona, albo, trasę tą obsugiwałyby autobusy szynowe.
Stacja kolejowa może powstać już dziś, początkowo dla poc. turystycznych i okazjonalnych. Apeluję o wyznaczenie i stworzenie tutaj stacji psażerskiej, przystanku osobowego. Istnieją tutaj rampy nadające się na perony pasażerskie.

Wnioskujemy o objęcie planistyczną kontrolą torowiska kolejowego do Plaży Zachodniej, tak aby nie uległo ono przypadkowej rozbiórce. 

Prosimy o odpowiedź n w/w propozycję.

Pozdrawiam,
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
+48604443623
+442035142037
adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

Członkowie Słupskich Powiatowych Kolei Drezynowych udowodni , że można, dojechali prawie nad samą plażę, wcześniej musieli wykarczować krzaki i drzewa, które zarosły torowisko.
Relacja filmowa z ich przyjazdu do Twierdzy Ustka.
Czasami trafiali na takie oto przeszkody Surprised

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz