Słupsk,

sobota, 27 lutego 2016

Długa korespondencja z władzami. Nie odbudują portu lotniczego w Słupsku.

Przedstawiamy całą korespondencją z władzami Słupska w sprawie portu lotniczego. Przypomnieliśmy się ponownie po tym jak władze portu Radom znalazły nowego przewoźnika który zaplanował loty do Gdańska, Wrocławia, Berlina, Pragi.


Oto korespondencja:

1. Władze miasta nie planują reaktywacji portu lotniczego z dwóch powód: po pierwsze - teren byłego lotniska znajduje się na terenie administracyjnym należącym do gminy Słupsk, Prezydent miasta może więc jedynie prowadzić rozmowy z panią wójt Barbarą Dykier w tym zakresie. Po drugie teren, na którym znajdowało się kiedyś lotniska jest dziś przeznaczony na budowę tarczy antyrakietowej dlatego też Słupsk ma bardzo ograniczone możliwości działania. 
2. Bardzo proszę o wskazanie konkretnych działań poprzedniej władzy z zarządem portu lotniczego Gdańsk - Rębiechowo, abym mogła odnieść się do pytania. W tym momencie Urząd nie planuje takich działań.
3. Urząd nie posiada aktualnych opracowań na temat wznowienia połączeń lotniczych. Miasto Słupsk nie posiada terenu pod lotnisko dlatego nie zajmuje się opracowaniem powyższych danych. 

pozdrawiam

Karolina Chalecka

- czy władze miasta planują reaktywajce portu lotniczego przynajmniej w takim stopniu jak w Radomiu? W Radomiu obsługiwane jest jedno połączenie do Pragi, wberw informacjom różnych niepoinformowanych mediów, por. http://lotnisko-radom.eu/pl/dla-pasazerow/rozklad-lotow

- czy władze miasta planuja wznowienie działań jakie podejmowały poprzednie władze miasta w porozumieiu z zarządem portu lotniczego Gdańsk- Rębiechowo? Pan Robert Biedroń przerwał działania majace na celu wznowienie obsługi pasażerów w porcie lotniczym Słupsk, dlaczego?

- czy władze miasta dysponują jakimiś aktualnymi opracowaniami na temat wznowienia połączęń lotniczych? Czy próbowano oszacować, ilu pasażeów mogłoby obsłużyć lotnisko pasażerskie w Słupsku? Czy zamawiano jakieś opracowania w tej kwestii? Jeśli nie, to dlaczego?

Jeszcze raz odpowiadam. W przypadku konkretnych, merytorycznych pytań odpowiedzi przesyłane są w możliwe najszybszym czasie. Myślę, że licytowanie się i pisanie o analfabetach jest zbędne. Proszę przesłać merytoryczne, konkretne pytania dotyczące portu lotniczego, a ja zobowiązuję się, że do 31 grudnia otrzyma Pan odpowiedzi. 

pozdrawiam

Karolina Chalecka
Biuro Prezydenta Miasta Słupska

Nie został Pan okłamany przez nas. Bardzo proszę tak nie pisać. Prosiłam, żeby kontaktową się Pan w sprawie strategii z pełnomocniczką prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta. Strategia Rozwoju Miasta Słupska jest stworzona przez zespołu, które pracowały nad poszczególnymi aspektami. Obecnie trwa tworzenie ostatecznego dokumentu, który w I kwartale 2016 roku zostanie poddany do konsultacji społecznych. Później zostanie przekazany pod obrady Rady Miejskiej. 
A jeżeli chodzi o Radom - Pan przesyła mi zawsze ciekawe linki dotyczące lotnisk, ostatnio wpadł mi w ręce - 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lotnisko-w-radomiu-bez-pasazerow-puste-lotnisko-w-radomiu,576840.html

pozdrawiam

Karolina Chalecka
Biuro Prezydenta Miasta Słupska

Szanowna Pani, W żadnym innym urzędzie w kraju nie czekaliśmy tak długo na odpowiedzi na tak nieskomplikowane pytania. To jest całkowita przesada,
Pozdrawiam,

Szanowna Pani, Port lotniczy w Radomiu obsługuje nadal loty do Pragi. Obiecywała Pani przesłanie do końca grudnia 2015 r. dokumentów dot. strategii transportowej miasta, co nie nastąpiło. Zostałem okłamany przez Państwa.
Pozdrawiam,

Panie Adamie,
w ciągu roku odpisywałam Panu na Pana miale i pytania. Poniżej zamieszczam fragment odpowiedzi z lipca 2015 roku dotyczący Portu Lotniczego:
"Odnosząc się do równie zaskakujących zarzutów dotyczących likwidacji lotniska w Redzikowie przypominamy, że lotnisko cywilne nie działa już od wielu lat – prawie 20 lat temu odbył się ostatni lot pasażerski z lotniska w Redzikowie, które znajduje się na terenie gminy Słupsk. 
Jednym z najważniejszych celów prezydentury Roberta Biedronia jest stworzenie spójnego, zrównoważonego systemu transportowego uwzględniającego potrzeby wszystkich Słupszczan. Bardzo chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie merytoryczne, uzasadnione pytania o plany dotyczących transportu – zarówno w samym mieście jak i w kwestii dostępności transportowej Ziemi Słupskiej"

Wówczas nie miał Pan dodatkowych pytań. Teren byłego lotniska cywilnego znajduje się administracyjnie na terenie gminy Słupsk, a nie miasta Słupska. 

A tak na marginesie, przytacza Pan przykłady działających lotnisk cywilnych w różnych miastach, które bardzo dobrze prosperują. Wcześniej podawał Pan także przykład Radomia jako wzorowo działającego. Teraz Pan tego nie robi?
Zadał Pan pytania 25 grudnia, w dzień wolny od pracy, w którym pyta Pan cytuję "Czy są Państwo analfabetami?". Jest mi przykro, że czuję się Pan rozczarowany odpowiedziami, które Panu przesłałam. Myślę, że merytoryczne, konkretnie pytania ułatwiłyby odpowiedź na Pana wątpliwości. Tak robią wszyscy dziennikarze, którzy chcą zapytać o nurtujące ich kwestie i sprawnie to działa. 

pozdrawiam

Karolina Chalecka
Biuro Prezydenta Miasta Słupska

Szanowny Panie, pierwszy maila, które od Pana dostałam jest datowany na 26 stycznia 2015 roku. Jeżeli zadał Pan swoje pytania 3 miesiące temu wówczas prezydentem miasta był Maciej Kobyliński (16 listopada 2014r.). Jeżeli podtrzymuje Pan, że czeka na odp 3 miesiące to wówczas zmienia to całkowicie podstać rzeczy.
Odp dla Pana jest przygotowywana, dostanie ją Pan w tym tygodniu. 

pozdrawiam

Karolina Chalecka
Szanowna Pani, Ponad 3 miesiące czekam na odpowiedzi- o likwidacji lotniska już informowałem wielokrotnie, żadna odp. nie przyszła. Budynki za to rozebrano.
Pozdrawiam,

Szanowny Pan Robert Biedroń, UM Słupsk
Szanowny Panie, 
Dlaczego - akurat w tej chwili rozbierane są budynki dawnego międzynarodowego portu lotniczego Słupsk? 
Pana Rzecznik Prasowy (lub Zespół Prasowy) poinformował iż w programie wyborczym Pana nie zawarto żadnych informacji n/t portu lotniczego. 
W artykule opisującym rozbiórkę budynków portu lotniczego opiszemy Pana wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej, oraz ocenimy fakty.
Pozdrawiam,
Adam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz